Категорії

Реалізація інтегрованих змістових ліній за оновленими програмами.

Відбувся семінар вчителів іноземних мов з проблеми «Реалізації інтегрованих змістових ліній за оновленими програмами з іноземних мов для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти.»

Мабуть, багато хто погодиться, що у сучасному світі змін, глобалізації та високих технологій досить складно отримати дійсно якісну освіту, яка складатиметься не лише з теоретичного підґрунтя, але й буде необхідною учням з практичної точки зору. Саме тому, Міністерство освіти і науки України оновило навчальні програми з іноземних мов для 5-9 класів з урахуванням потреб учнів не лише в комунікативному плані, а й з метою дати знання, які є  дійсно необхідними у реальному житті за межами класної кімнати та сприятимуть  реалізації особистісного потенціалу кожного учня.

Головний наголос в оновлених навчальних програмах з іноземних мов було зроблено на чотири інтегровані змістові лінії – «Екологічна безпека та сталий розвиток», «Громадянська відповідальність», «Здоров’я та безпека» та «Підприємливість і фінансова грамотність». Відтепер вчитель має інтегрувати ці теми в свої заняття з англійської мови. Необхідність інтеграції змістових ліній не тягне за собою радикальної зміни в навчальному плані, лише зміщення акцентів на більш прикладні аспекти теми.

З метою вирішення проблем реалізації цих чотирьох змістових ліній та обміну досвідом було проведено районний семінар учителів англійської мови на базі Жихівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» 15 лютого 2018 року.

Власним досвідом поділилася вчитель англійської мови Хоминіч Любов Миколаївна, вчитель, що працює в школі вже багато років. Любов Миколаївна запросила своїх колег на відкритий урок у 2 класі. Тема уроку була « Я вмію…». Учні розказували англійською мовою про те, що вони вміють робити. Урок пройшов у ігровій формі, діти співали, декламували вірші, малювали та складали слова та речення. Урок був дуже цікавий та енергійний.

Наступним етапом семінару було засідання «круглого столу» з обговоренням проблем реалізації інтегрованих змістових ліній за оновленими програмами з іноземних мов. З доповіддю виступила керівник районного методичного об’єднання Мандрико Оксана Олександрівна. Вона ознайомила присутніх з засобами реалізації змістових ліній на базі існуючих навчально-методичних комплексів та особливостями календарно-тематичного планування з врахуванням цих ліній.

Жодна зустріч не відбувається без обговорення проблеми підготовки учнів 8-11 класів до участі в Всеукраїнській учнівській олімпіаді з англійської мови та учнів 11 класів до проходження ЗНО. Саме цьому присвятила свій виступ методист районного відділу освіти при Середино-Будській районній держадміністрації Любченко Алла Іванівна.

На завершення семінару гостей запросили відвідати інтегрований виховний захід, присвячений боротьбі проти СНІДу (вчитель біології Кізя Тамара Панасівна, вчитель англійської мови Хоминіч Любов Миколаївна). Тема заходу «Це твоє життя».

На допомогу вчителям було надано електронну версію матеріалів семінару, методичні рекомендації.